1111Y3000911KQT
Mfr.Part #
1111Y3000911KQT
Description
CAP CER 910PF 300V C0G/NP0 1111
Capacitance :
910pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y3000911KQT
Knowles Syfer 1111Y3000911KQT
FlexiCap™ 910pF 300V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3000911KQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1111Y3000911KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm