1111Y3000390JQT
Mfr.Part #
1111Y3000390JQT
Description
CAP CER 39PF 300V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
300V
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y3000390JQT
Knowles Syfer 1111Y3000390JQT
FlexiCap™ 39pF 300V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3000390JQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y3000390JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm