1111Y3000300GQT
Mfr.Part #
1111Y3000300GQT
Description
CAP CER 30PF 300V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
30pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y3000300GQT
Knowles Syfer 1111Y3000300GQT
FlexiCap™ 30pF 300V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3000300GQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y3000300GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm