1111Y3000181GQT
Mfr.Part #
1111Y3000181GQT
Description
CAP CER 180PF 300V C0G/NP0 1111
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
180pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
300V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y3000181GQT
Knowles Syfer 1111Y3000181GQT
FlexiCap™ 180pF 300V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3000181GQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1111Y3000181GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm