1111Y3000101JQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y3000101JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 300V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
300V
Package / Case :
1111 (2828 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y3000101JQT
Knowles Syfer 1111Y3000101JQT
FlexiCap™ 100pF 300V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y3000101JQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y3000101JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm