1111Y2K03P90CQT
Mfr.Part #
1111Y2K03P90CQT
Description
CAP CER 3.9PF 2000V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
3.9pF
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y2K03P90CQT
Knowles Syfer 1111Y2K03P90CQT
FlexiCap™ 3.9pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y2K03P90CQT Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1111Y2K03P90CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm