1111Y2K00220JQT
Mfr.Part #
1111Y2K00220JQT
Description
CAP CER 22PF 2000V C0G/NP0 1111
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Capacitance :
22pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y2K00220JQT
Knowles Syfer 1111Y2K00220JQT
FlexiCap™ 22pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y2K00220JQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y2K00220JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm