1111Y250P600HQT
Mfr.Part #
1111Y250P600HQT
Description
CAP CER 0.6PF 250V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.05pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
0.6pF
Datasheets
1111Y250P600HQT
Knowles Syfer 1111Y250P600HQT
FlexiCap™ 0.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y250P600HQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y250P600HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm