1111Y250P300CQT
Mfr.Part #
1111Y250P300CQT
Description
CAP CER 0.3PF 250V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.3pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y250P300CQT
Knowles Syfer 1111Y250P300CQT
FlexiCap™ 0.3pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y250P300CQT Overview
This device's program size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1111Y250P300CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm