1111Y2501P70BQT
Mfr.Part #
1111Y2501P70BQT
Description
CAP CER 1.7PF 250V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1.7pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y2501P70BQT
Knowles Syfer 1111Y2501P70BQT
FlexiCap™ 1.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y2501P70BQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y2501P70BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm