1111Y2501P30HQT
Mfr.Part #
1111Y2501P30HQT
Description
CAP CER 1.3PF 250V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
1.3pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
Datasheets
1111Y2501P30HQT
Knowles Syfer 1111Y2501P30HQT
FlexiCap™ 1.3pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y2501P30HQT Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1111Y2501P30HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm