1111Y2500300JQT
Mfr.Part #
1111Y2500300JQT
Description
CAP CER 30PF 250V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
30pF
Datasheets
1111Y2500300JQT
Knowles Syfer 1111Y2500300JQT
FlexiCap™ 30pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y2500300JQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1111Y2500300JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm