1111Y2500241GQT
Mfr.Part #
1111Y2500241GQT
Description
CAP CER 240PF 250V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
240pF
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1111Y2500241GQT
Knowles Syfer 1111Y2500241GQT
FlexiCap™ 240pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y2500241GQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y2500241GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm