1111Y200P300BQT
Mfr.Part #
1111Y200P300BQT
Description
CAP CER 0.3PF 200V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
0.3pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y200P300BQT
Knowles Syfer 1111Y200P300BQT
FlexiCap™ 0.3pF 200V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y200P300BQT Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1111Y200P300BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm