1111Y2000161JQT
Mfr.Part #
1111Y2000161JQT
Description
CAP CER 160PF 200V C0G/NP0 1111
Capacitance :
160pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y2000161JQT
Knowles Syfer 1111Y2000161JQT
FlexiCap™ 160pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y2000161JQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y2000161JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm