1111Y2000111JQT
Mfr.Part #
1111Y2000111JQT
Description
CAP CER 110PF 200V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
110pF
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
1111Y2000111JQT
Knowles Syfer 1111Y2000111JQT
FlexiCap™ 110pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y2000111JQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y2000111JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm