1111Y1K05P10HQT
Mfr.Part #
1111Y1K05P10HQT
Description
CAP CER 5.1PF 1KV C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±0.05pF
Capacitance :
5.1pF
Datasheets
1111Y1K05P10HQT
Knowles Syfer 1111Y1K05P10HQT
FlexiCap™ 5.1pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K05P10HQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y1K05P10HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm