1111Y1K01P50CQT
Mfr.Part #
1111Y1K01P50CQT
Description
CAP CER 1.5PF 1KV C0G/NP0 1111
Capacitance :
1.5pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
1111Y1K01P50CQT
Knowles Syfer 1111Y1K01P50CQT
FlexiCap™ 1.5pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K01P50CQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y1K01P50CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm