1111Y1K01P30BQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y1K01P30BQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.3PF 1KV C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
1.3pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y1K01P30BQT
Knowles Syfer 1111Y1K01P30BQT
FlexiCap™ 1.3pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K01P30BQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y1K01P30BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm