1111Y1K00680KQT
Mfr.Part #
1111Y1K00680KQT
Description
CAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y1K00680KQT
Knowles Syfer 1111Y1K00680KQT
FlexiCap™ 68pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K00680KQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y1K00680KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm