1111Y1K00390KQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y1K00390KQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 1KV C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
1000V 1kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
39pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1111Y1K00390KQT
Knowles Syfer 1111Y1K00390KQT
FlexiCap™ 39pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K00390KQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y1K00390KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm