1111Y1K00390GQT
Mfr.Part #
1111Y1K00390GQT
Description
CAP CER 39PF 1KV C0G/NP0 1111
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Datasheets
1111Y1K00390GQT
Knowles Syfer 1111Y1K00390GQT
FlexiCap™ 39pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K00390GQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y1K00390GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm