1111Y1K00221GQT
Mfr.Part #
1111Y1K00221GQT
Description
CAP CER 220PF 1KV C0G/NP0 1111
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
220pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y1K00221GQT
Knowles Syfer 1111Y1K00221GQT
FlexiCap™ 220pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K00221GQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1111Y1K00221GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm