1111Y1K00220KQT
Mfr.Part #
1111Y1K00220KQT
Description
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Capacitance :
22pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y1K00220KQT
Knowles Syfer 1111Y1K00220KQT
FlexiCap™ 22pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K00220KQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y1K00220KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm