1111Y1K00181JQT
Mfr.Part #
1111Y1K00181JQT
Description
CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 1111
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y1K00181JQT
Knowles Syfer 1111Y1K00181JQT
FlexiCap™ 180pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K00181JQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y1K00181JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm