1111Y1K00150JQT
Mfr.Part #
1111Y1K00150JQT
Description
CAP CER 15PF 1KV C0G/NP0 1111
Capacitance :
15pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y1K00150JQT
Knowles Syfer 1111Y1K00150JQT
FlexiCap™ 15pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1K00150JQT Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1111Y1K00150JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm