1111Y150P300CQT
Mfr.Part #
1111Y150P300CQT
Description
CAP CER 0.3PF 150V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Capacitance :
0.3pF
Datasheets
1111Y150P300CQT
Knowles Syfer 1111Y150P300CQT
FlexiCap™ 0.3pF 150V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y150P300CQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y150P300CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm