1111Y1506P20DQT
Mfr.Part #
1111Y1506P20DQT
Description
CAP CER 6.2PF 150V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
6.2pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
1111Y1506P20DQT
Knowles Syfer 1111Y1506P20DQT
FlexiCap™ 6.2pF 150V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1506P20DQT Overview
A 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1111Y1506P20DQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm