1111Y1502P70BQT
Mfr.Part #
1111Y1502P70BQT
Description
CAP CER 2.7PF 150V C0G/NP0 1111
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
2.7pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
1111Y1502P70BQT
Knowles Syfer 1111Y1502P70BQT
FlexiCap™ 2.7pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1502P70BQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y1502P70BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm