1111Y1502P20BQT
Mfr.Part #
1111Y1502P20BQT
Description
CAP CER 2.2PF 150V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Voltage - Rated :
150V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
2.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y1502P20BQT
Knowles Syfer 1111Y1502P20BQT
FlexiCap™ 2.2pF 150V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1502P20BQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1111Y1502P20BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm