1111Y1501P70CQT
Mfr.Part #
1111Y1501P70CQT
Description
CAP CER 1.7PF 150V C0G/NP0 1111
Capacitance :
1.7pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
150V
Datasheets
1111Y1501P70CQT
Knowles Syfer 1111Y1501P70CQT
FlexiCap™ 1.7pF 150V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1501P70CQT Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1111Y1501P70CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm