1111Y1500911GQT
Mfr.Part #
1111Y1500911GQT
Description
CAP CER 910PF 150V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
910pF
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
1111Y1500911GQT
Knowles Syfer 1111Y1500911GQT
FlexiCap™ 910pF 150V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1500911GQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y1500911GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm