1111Y1500620JQT
Mfr.Part #
1111Y1500620JQT
Description
CAP CER 62PF 150V C0G/NP0 1111
Tolerance :
±5%
Capacitance :
62pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y1500620JQT
Knowles Syfer 1111Y1500620JQT
FlexiCap™ 62pF 150V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1500620JQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y1500620JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm