1111Y1500561JQT
Mfr.Part #
1111Y1500561JQT
Description
CAP CER 560PF 150V C0G/NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
150V
Capacitance :
560pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
1111Y1500561JQT
Knowles Syfer 1111Y1500561JQT
FlexiCap™ 560pF 150V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1500561JQT Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1111Y1500561JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm