1111Y100P600HQT
Mfr.Part #
1111Y100P600HQT
Description
CAP CER 0.6PF 100V C0G/NP0 1111
Capacitance :
0.6pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1111Y100P600HQT
Knowles Syfer 1111Y100P600HQT
FlexiCap™ 0.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y100P600HQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y100P600HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm