1111Y1006P80HQT
Mfr.Part #
1111Y1006P80HQT
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.05pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Capacitance :
6.8pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Datasheets
1111Y1006P80HQT
Knowles Syfer 1111Y1006P80HQT
FlexiCap™ 6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1006P80HQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1111Y1006P80HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm