1111Y1004P00HQT
Mfr.Part #
1111Y1004P00HQT
Description
CAP CER 4PF 100V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Published :
Capacitance :
4pF
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y1004P00HQT
Knowles Syfer 1111Y1004P00HQT
FlexiCap™ 4pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1004P00HQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y1004P00HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm