1111Y1001P70CQT
Mfr.Part #
1111Y1001P70CQT
Description
CAP CER 1.7PF 100V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.7pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y1001P70CQT
Knowles Syfer 1111Y1001P70CQT
FlexiCap™ 1.7pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1001P70CQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111Y1001P70CQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm