1111Y1001P40HQT
Mfr.Part #
1111Y1001P40HQT
Description
CAP CER 1.4PF 100V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1.4pF
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111Y1001P40HQT
Knowles Syfer 1111Y1001P40HQT
FlexiCap™ 1.4pF 100V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1001P40HQT Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1111Y1001P40HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm