1111Y1000620GQT
Mfr.Part #
1111Y1000620GQT
Description
CAP CER 62PF 100V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
62pF
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1111Y1000620GQT
Knowles Syfer 1111Y1000620GQT
FlexiCap™ 62pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1000620GQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111Y1000620GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm