1111Y1000390KQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y1000390KQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1111Y1000390KQT
Knowles Syfer 1111Y1000390KQT
FlexiCap™ 39pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1000390KQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y1000390KQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm