1111Y1000360GQT
Mfr.Part #
1111Y1000360GQT
Description
CAP CER 36PF 100V C0G/NP0 1111
Capacitance :
36pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111Y1000360GQT
Knowles Syfer 1111Y1000360GQT
FlexiCap™ 36pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1000360GQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y1000360GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm