1111Y1000300JQT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1111Y1000300JQT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 30PF 100V C0G/NP0 1111
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
30pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Feature :
High Q, Low Loss, Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
1111Y1000300JQT
Knowles Syfer 1111Y1000300JQT
FlexiCap™ 30pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111Y1000300JQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111Y1000300JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm