1111J630P500BQT
Mfr.Part #
1111J630P500BQT
Description
CAP CER 0.5PF 630V C0G/NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Capacitance :
0.5pF
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1111J630P500BQT
Knowles Syfer 1111J630P500BQT
0.5pF 630V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J630P500BQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111J630P500BQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm