1111J630P300HQT
Mfr.Part #
1111J630P300HQT
Description
CAP CER 0.3PF 630V C0G/NP0 1111
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Capacitance :
0.3pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
630V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±0.05pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111J630P300HQT
Knowles Syfer 1111J630P300HQT
0.3pF 630V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J630P300HQT Overview
Ceramic capacitor is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1111J630P300HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm