1111J6305P60HQT
Mfr.Part #
1111J6305P60HQT
Description
CAP CER 5.6PF 630V C0G/NP0 1111
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±0.05pF
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1111J6305P60HQT
Knowles Syfer 1111J6305P60HQT
5.6pF 630V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J6305P60HQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1111J6305P60HQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm