1111J5000681GQT
Mfr.Part #
1111J5000681GQT
Description
CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1111
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1111J5000681GQT
Knowles Syfer 1111J5000681GQT
680pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J5000681GQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1111J5000681GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm