1111J5000621GQT
Mfr.Part #
1111J5000621GQT
Description
CAP CER 620PF 500V C0G/NP0 1111
Capacitance :
620pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
1111J5000621GQT
Knowles Syfer 1111J5000621GQT
620pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J5000621GQT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1111J5000621GQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm