1111J5000470JUT
Mfr.Part #
1111J5000470JUT
Description
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Feature :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Voltage - Rated :
500V
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1111J5000470JUT
Knowles Syfer 1111J5000470JUT
47pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J5000470JUT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1111J5000470JUT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm