1111J5000441JQT
Mfr.Part #
1111J5000441JQT
Description
CAP CER 440PF 500V C0G/NP0 1111
Thickness (Max) :
0.070 1.78mm
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
440pF
Voltage - Rated :
500V
Package / Case :
1111 (2828 metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
Datasheets
1111J5000441JQT
Knowles Syfer 1111J5000441JQT
440pF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
1111J5000441JQT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1111J5000441JQT Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm